Australia i Nowa ZelandiaTrip

Victoria – Co warto zobaczyć i gdzie spotkać misia koala na dziko?

Kiedy myślimy o Australii, często na pierwszy myśl przychodzą kangury, niesamowite plaże czy Wielka Rafa Koralowa. Ale co z koalami? Czy wiecie, że stan Victoria to jeden z najlepszych miejsc, aby spotkać te urocze zwierzęta na dziko? W dzisiejszym wpisie opowiem Wam o mojej przygodzie w stanie Victoria oraz o tym, gdzie warto udać się, aby zobaczyć koale oraz inne atrakcje tego pięknego regionu.

Wielki Oceaniczny Szlak – przepiękne wybrzeże pełne atrakcji

Nasza podróż rozpoczyna się na Wielkim Oceanicznym Szlaku (Great Ocean Road), jednej z najbardziej malowniczych tras w Australii. To prawie 250 kilometrów pięknych krajobrazów, plaż, lasów deszczowych i klifów. Warto zatrzymać się w miejscach takich jak Bells Beach, gdzie podziwiać można zawody surferskie, czy też Twelve Apostles – słynne formacje skalne, które robią ogromne wrażenie.

Tower Hill Wildlife Reserve – spotkanie z koalami na dziko

Jednym z miejsc, gdzie z dużym prawdopodobieństwem uda się spotkać koale, jest Tower Hill Wildlife Reserve. Rezerwat ten znajduje się niedaleko miasta Warrnambool i oferuje możliwość obserwowania tych uroczych stworzeń w ich naturalnym środowisku. Oprócz koal można tu także spotkać emu, kangury czy nawet ptaki kiwi.

Phillip Island – spektakl przyrody i kolejne szanse na spotkanie z koalami

Następnym punktem naszej podróży jest Phillip Island, położona nieopodal Melbourne. Warto odwiedzić Koala Conservation Centre, gdzie można zobaczyć koale w ich naturalnym środowisku oraz dowiedzieć się więcej o tych zwierzętach. Warto także zatrzymać się na plaży Cape Woolamai, gdzie można podziwiać największą kolonię mew srebrzystych w Australii. Na koniec dnia nie przegapcie Penguin Parade, gdy setki pingwinów małych wracają na ląd po całym dniu spędzonym na morzu.

Melbourne – kulturalne serce Victorii

Oczywiście, nie można pominąć stolicy stanu Victoria – Melbourne. To miasto słynie z bogatej oferty kulturalnej, artystycznej i kulinarnej. Warto odwiedzić Queen Victoria Market, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków, spacerować po ulicach pełnych kolorowych murali czy też zobaczyć ogrody Fitzroy Gardens, które kryją wiele urokliwych zakątków.

Podsumowanie

Podróż po stanie Victoria to niezapomniana przygoda pełna różnorodnych atrakcji i niesamowitych krajobrazów. Odkrywanie tego regionu to nie tylko spotkanie z koalami, ale również z innymi przedstawicielami australijskiej fauny oraz liczne atrakcje, które zaspokoją różne gusta podróżników. Niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami przyrody, miast czy plażowania, Victoria z pewnością Was zachwyci. Jeżeli marzycie o spotkaniu z misiem koala na dziko, to właśnie tu macie na to najlepszą szansę. Przygotujcie się na niezapomniane chwile, pełne emocji i pięknych wspomnień, które zostaną z Wami na długo.

Podobne

Sprawdź ofertę naszego partnera na jego promocje: https://blog.etoto.pl/
Back to top button